SJ Automation

Falownik seria AC30 – elastyczność

Elastyczność, niezawodność i prostota to trzy główne atrybuty projektowe napędów AC30. Seria obejmuje napędy w kilku różnych wielkościach, w zależności od zastosowania w konkretnej aplikacji. Seria zapewnia wiele trybów sterowania – od prostego sterowania pompami i wentylatorami w układzie otwartym (open-loop) do sterowania w pętli zamkniętej (closed-loop) w aplikacjach procesowych. W zastosowaniach, w których najważniejsze jest dokładne sterowanie prędkością obrotową silników indukcyjnych prądu zmiennego lub silników serwo z magnesami trwałymi (PMAC), napędy serii AC30 stanowią kompleksowe, efektywne i wyjątkowo opłacalne rozwiązanie. 

Dzięki wbudowanej funkcji monitorowania energii,  napędy serii AC30 umożliwiają dopasowanie prędkości obrotowej silnika do zmiennego zapotrzebowania danej aplikacji, przyczyniając się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Na równi z oszczędnościami finansowymi funkcja ta gwarantuje wydłużenie czasu eksploatacji i trwałości mechanicznej silników, pomp, wentylatorów i urządzeń pomocniczych, takich jak systemy kanałów lub rurociągów. 

Mimo prostej konstrukcji w rozbudowanej serii napędów AC30 nie ma żadnych ograniczeń funkcjonalnych. Użytkownicy mogą na przykład korzystać z wbudowanych makr dla przeróżnych aplikacji. Programistyczne narzędzie Parker Drive Developer (PDD) oparte na środowisku CodeSys umożliwia natomiast tworzenie z poziomu przemiennika skomplikowanych funkcji logicznych PLC, które przedtem wymagały zastosowania oddzielnego sterownika programowalnego PLC. Co więcej, elastyczność i wysoki stopień modułowości zapewniają większą swobodę w kwestii wyposażenia napędów w dodatkowe moduły komunikacyjne: ProfinetProfibusEtherCAT i wielu innych, jak również w moduły I/O.

 

Przejdź do produktu na stronie  

 

 

AC30
PDQ Software screen