SJ Automation

Galeria

Parker

Diagnostyka i naprawa uszkodzonego przemiennika 690P, 11 kW. 

 

Diagnostyka silnika synchronicznego PMAC serii EX do stref zagrożonych wybuchem

Krótka relacja z testu silnika EX840, który Klient przysłał do nas w celu przetestowania. Rzekomo miały być uszkodzone uzwojenia. 

Po wstępnym pomiarze rezystancji uzwojeń oraz izolacji podłączyliśmy silnik pod przemiennik. Test w zamkniętej pętli ze sprzężeniem zwrotnym z resolvera. 

Silnik okazał się sprawny. Cały test wykonany w 12 godzin od zgłoszenia. 


Silnik serii EX to seria  PMAC stosowana w strefach zagrożonych wybuchem (1 oraz 2) w aplikacjach wymagających pozycjonowania, precyzyjnej kontroli prędkości lub momentu dynamicznego oraz dużej dynamiki. 

Standardowo silniki dostarczane są rezolwerem. Opcjonalnie można zastosowań enkoder inkrementalny, absolutny Hiperface lub Hiperface DSL.

Jest to zdecydowania unikatowa konstrukcja. Niewiele producentów ma w swojej ofercie silniki serwo ATEX do strefy 1. 

Electro-Hydraulic Pump dla elektromobilności

    Kilka zdjęć z naszego uruchomienia rozwiązania EHP od Parker Hannifin na elektrycznej ciężarówce. EHP jest to rozwiązanie pompy hydraulicznej napędzanej silnikiem GVM (AC PMAC również od Parker).  Wszystko zasilane z przemiennika DC/AC zasilanego z baterii pojazdu. W tym przypadku EHP spełnia funkcjonalność PTO pojazdu. 

Poniżej katalogi  do naszych produktów dedykowanych projektom elektromobilności / elektryfikacji. 

 

Katalog silników GVM do aplikacji mobilnych

 

Katalog EHP, czyli komplet pompy z silnikiem oraz napędem zasilanym z baterii

 

Katalog silników GVM310

 

    Niemniej jednak każdy projekt ma swoją specyfikę więc jeśli potrzebujesz wsparcia przy swoim projekcie i szukasz rozwiązania to skontaktuj się z nami. Zapraszamy. 

AC30 zamiast napędu z lat 80. w obrabiarce CNC

    Szybka zamiana uszkodzonego napędu wrzecion obrabiarki CNC. Historyczny napęd z lat 80. obsługiwał cztery elektro wrzeciona o różnych parametrach z zakresu prędkości 20-60 000 rpm. Stąd wyzwaniem dla nowego napędu była zmiana pełnej konfiguracji silnika na podstawie sygnałów z nadrzędnego układu sterowania, wystawienie odpowiednich sygnałów statusowych oraz sterowanie stycznikami załączającymi odpowiednie elektrowrzeciono. Wymagan częstotliwość wyjściowa na silniki to 1250 Hz. 

 

   Wszystko powyższe udało się uzyskać w przemienniku AC30 Parker Hannifin. Wbudowany moduł PLC umożliwił stworzenie programu do zmiany pełnej konfiguracji w „locie” oraz dopasowaniu się sygnałami sterującymi/statusowymi do starego układu sterowania. Wielką zaletą tego był zupełny brak ingerencji w program obrabiarki. 

 

Inne

Testy cyklów pracy siłownika przed realizacją dla Klienta. Pełny dobór komponentów w zakresie siłownika ETH Parker (siła docisku, wymagany cykl pracy), dobór układu serwonapędowego, sterownika do synchronizacji osi, program Motion PLC oraz wizualizacja. 

Na prośbę Klienta wykonaliśmy test funkcjonalności przemiennika AC30 z silnikiem SMH142, 17 Nm przed wysyłką na miejsce montażu. Dostarczony kompletny układ ze skonfigurowanym przemiennikiem do sterowania prędkością z ograniczeniem momentu w pętli zamkniętej.  Dlaczego nie typowy serwo wzmacniacz tylko przemiennik ? W tej sytuacji wymagana była wysoka dynamika układu ale bez konieczności pozycjonowania stąd bardziej ekonomicznym rozwiązaniem okazała się seria przemienników AC30 Parker, do tego programowalna w Codesys 3.5 dzięki czemu mamy pełną swobodę przy realizacji wymagań Klienta od strony napędu. 

Atex Parker

Dostawa silników serii EX Parker. Są to silnik synhroniczne PMAC do układów serwonapędowych z certfikatem ATEX do stref zagrożonych wybuchem. Produkt przede wszystkim dość unikatowy na rynku silników serwo. Z powodzeniem stosujemy je wszędzie tam gdzie nie ma miejsca na kompromis oraz  wymagane są:

  • pełna kontrola prędkości,
  • pozycji,
  • momentu obrotowego silnika,
  • dynamika ruchów, 
  • bezpieczeństwo w strefie zagrożonej wybuchem. 
Serwo Parker

Realizacja naszego Klienta przy pełnym wsparciu technizznym podczas doboru oraz uruchomienia napędów PSD z silnikami serwo przeznaczonych do strefy ATEX. 

Napędy PSD synchronizowane po sieci ETherCAT. 


Cała maszyna na napędach oraz pneumatyce Parker.

Zdjęcia z realizacji Klienta. Pełne wsparcie techniczne podczas projektu, doboru produktów oraz w trakcie uruchomienia maszyny.