SJ Automation

Silniki łopatkowe serii P1V-M

Silnik pneumatyczny Silnik pneumatyczny  

Seria siników łopatkowych P1V-M obejmuje modele o mocy 200, 400, 600, 900 i 1200 W oraz wersje z certyfikatem ATEX. Seria P1V-M pokrywa najszerszy zakres mocy oferowany obecnie na rynku silników.

Z uwagi na zwartą, małogabarytową budowę silniki serii P1V-M znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu – przemyśle maszynowym, produkcji żywności i napojów (w obszarach niestykających się z produktami spożywczymi), konfekcjonowaniu i transporcie wewnętrznym, przemyśle chemicznym i motoryzacyjnym. Kompaktowa konstrukcja przyczynia się także do zmniejszenia ilości miejsca zajmowanego przez maszynę. Silniki serii P1V-M mogą pracować w ciężkich warunkach środowiskowych i w obecności ekstremalnie silnych wibracji. Zakres temperatur pracy zaczyna się od -20 i kończy na +110ºC. Ponieważ w silniku pneumatycznym nie ma żadnych połączeń elektrycznych, może on pracować w środowiskach niebezpiecznych – stąd certyfikat ATEX (II 2 GD C IIC T4).

 

Silniki serii P1V-M Parkera generują moment obrotowy do ok. 120 Nm przy prędkościach obrotowych płynnie regulowanych od 32 do maksymalnie 10500 obr/min. Wysoki moment obrotowy uzyskuje się już przy niskich prędkościach obrotowych. Podobnie jak wszystkie silniki pneumatyczne firmy Parker, silniki serii P1V-M mogą zastępować tradycyjne silniki elektryczne, a przy tej samej mocy, zajmują mniej miejsca i są lżejsze. Są to silniki nawrotne – kierunek obrotów można zmieniać po prostu odwracając kierunek przepływu powietrza.

 

W silnikach serii P1V-M, zaprojektowanych i wytwarzanych z trwałych i odpornych na zużycie materiałów, zastosowano opatentowany system wymiany łopatek (Vane Change). Ten innowacyjny system przynosi realne korzyści, gdyż pozwala do minimum skrócić czas przestoju maszyny.

  

Pobierz katalog silników P1V-M